19 March 2010

Euroleague All-Decade Team
Euroleague'in resmi sitesinde düzenlenen anket sona erdi ve Euroleague'de son 10 yılın en iyi 
10 oyuncusu belirlendi; Bodiroga, Diamantidis, Holden, Jasikevicius, Langdon, Navarro, Papaloukas, Anthony Parker, Siskauskas ve Vujcic..


Adaylar açıklandığında; Bodiroga, Fucka, Ginobili, Jasikevicius, Papaloukas, Anthony Parker, Tomasevic, Vujcic, Sabonis ve Ford'dan oluşan bir kadro kurmuştum.. Eh, (duygusal tercihlerde bulunduğumu da göz önüne alınca) 10'da 5'lik bir isabet oranı fena durmuyor.. Dışarıda kalan tercihlerim; Fucka, Ginobili, Sabonis, Tomasevic ve Ford.. Genelde 90'ların sonundan 2000'lerin başına kalan oyuncular oldukları için itiraz şansım yok..


Ancak, J. R. Holden'ın son 10 yılın en iyi 10 oyuncusu arasına girmesine takılmış durumdayım.. Juan Carlos Navarro ve Trajan Langdon seçimlerini de -tartışılabilir olmalarına rağmen- mantıklı bir temele oturtabilirim.. Ama dediğim gibi; J. R. Holden tercihine anlam veremedim.. Euroleague'de tüm zamanların ribaund lideri Mirsad Türkcan'ın olmadığı listeye Holden'ı sokmak garip geliyor bana..


Neyse, son olarak taraftar oylamasının sonucunu da verelim (oy sıralamasına göre);


Bodiroga, Jasikevicius, Siskauskas, Sabonis, Tomasevic, Pekovic, Vujanic (?!), Macijauskas, Marcus Brown ve Diamantidis..

No comments: