04 October 2009

Havuz problemi!"Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenecek kısa kulvar yüzme şampiyonasında..."

Nasıl? Kulağa ilginç geliyor değil mi?

Ancak şaşırmanıza gerek yok, zira Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nın adresi Abdi İpekçi Spor Salonu olacak.. En azından planlar bu yönde..

Şampiyona 10-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.. Hazırlıkların ise 20 Kasım'da başlaması ve bu süreçte birkaç ufak (!) problemin giderilmesi bekleniyor..

Öncelikle, Abdi İpekçi Spor Salonu'na havuz kurulmalı.. Organizasyonu almış olabiliriz; hatta yer olarak Abdi İpekçi Spor Salonu'nu göstermiş de olabiliriz ancak bu, o tesiste havuz olmadığı gerçeğini maalesef değiştirmiyor..Devam edelim;

Biri 500 diğeri 375 metrekarelik, toplam 1750 metreküp hacimli havuzları kurduğumuzda, parkelerin zarar görüp görmeyeceğini bilmiyoruz..

Tıpkı, kurulan havuzlardan yükselecek buhar nedeniyle bozulması beklenen 900 bin TL'lik skorbordu nasıl koruyacağımızı bilmediğimiz gibi..

Bitmedi..

Havuzların altına konulacak 25'er metrelik beton blokları salona sokmak için, blokları taşıyan tırların içeriye girmesi gerekiyor.. Ancak Abdi İpekçi'nin kapıları, tır geçişine uygun değil..

Hadi, kapıları da kırdık;

bu kez "Fenerbahçe ve Efes Pilsen'in hazırlıkların yapılacağı döneme denk gelen Euroleague maçlarını nerede oynatacağız?" sorusu giriyor devreye..

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında yapılan tadilat için harcanan 1 milyon TL'yi de eklediğimizde fatura ağır..

Tahsilatın nasıl yapılacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor..

No comments: