31 October 2009

Guardiola'yı neden seviyorum?
Real Madrid'de zor günler geçiren meslektaşı Manuel Pellegrini hakkında;

"Pellegrini, Villarreal'de nasılsa Madrid'de de öyle.. Oynattığı futboldan aynı tadı alabiliyorsunuz.. Ama insanlar, kupaların Ekim ayında kazanılacağını zannediyor.. Hayır; aksine bu oldukça zaman gerektiren bir süreç.. Kendisine dünyanın en büyük şansını diliyorum.. Çünkü o harika bir teknik direktör.."

***************************************************

"Real Madrid'i kötü gösteren Barcelona'nın üstün performansı mı?" sorusu üzerine;

"Biz kendi yaptıklarımızdan sorumluyuz, onların zaferleri ya da yenilgilerinden değil.. Aynı şekilde, Real Madrid'in kötü görünmesine sebep olduğumuzu iddia edecek kadar küstah ve kibirli de değiliz.."


1 comment:

çağdaş said...

guardiola'yı takdir etmemek mümkün değil tabi bu başarısında kendisine en büyük yardımcısı sistemin içinde geliyor olması ve futbol zekası ve tabikide halihazırda oturmuş mükemmel bi barca sisteminin olması onu için taşları yerine oturtmak çok da zor olmasa gerek takımın en büyük yıldızı messi bile çocukluğundan beri bu sistemde oynaması için yetiştiriliyor ve tabiki de takımın beyni xavi ve dinomosu iniesta . ama sanırım pellegrini okadar da şanslı değil onun akibetini de hepimize zaman gösterecek......