20 October 2009

Champagne Supernova"Yurt dışında işler başka türlü yürüyor!" derken, elbette her şeyi bu saptamanın içine dahil etmiyoruz..

İnsana dair zaaflara dünyanın her köşesinde rastlamak mümkün.. Ancak, zaaflara karşılık gelen cezalar, bu topraklarda insandan insana değişirken, yurt dışında böyle bir ayrıma gidilmiyor..

Sırbistan Cumhurbaşkanı Boris Tadic (soldan ikinci), geçtiğimiz hafta içinde 'suçlu' sıfatıyla polis kayıtlarına girmeyi başardı..

Tadic'e uygulanan kanuni yaptırımın temeli anti-holigan yasalarından birini ihlal etmesine dayanıyor..

Sırbistan A Milli Futbol Takımı'nın Kızılyıldız Stadı'nda Romanya ile oynadığı Dünya Kupası grup eleme maçını takip eden Tadic, 5-0'lık galibiyeti VIP salonunda şampanya eşliğinde kutlayınca polis kayıtlarındaki yerini aldı.. Sırbistan'da yürürlükte olan yasaya göre, stadyumlarda alkol satışı ve alımı yasaklanmış durumda..

Cezai yaptırıma maruz kalan isimler arasında, Tadic'in yanı sıra Sırbistan Futbol Federasyonu üyeleri ve spor bakanı da bulunuyor..

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sırbistan Cumhurbaşkanı, suç teşkil eden bir fiil gerçekleştirdiğini kabul ederek, alacağı para cezasını ödeyeceğini söyledi..

Şimdi, aynı olayın Türkiye'de yaşandığını düşünelim ve soralım "N'olurdu?!"..

Cevap çok açık di' mi?

No comments: