16 November 2008

Anthony MorrowAslında ilk belirtiler salı günü oynanan Minnesota Timberwolves maçında gelmişti..

İlk yarıda 9 dakika forma şansı bulan Morrow, 2 üçlük isabetiyle 8 sayıya imza attı. Bir önceki maçta Morrow, NBA'de ilk kez boy gösteriyor, Sacramento Kings'e karşı 12 dakikada 7 sayıyla oynuyordu..

Timberwolves maçından sonra takım arkadaşı Marcus Williams'ın söyledikleri, böyle bir sürprizin habercisi miydi bilemiyorum. Sahi ne demişti Williams?

"Antrenmanda sinir bozucu bir adama dönüşüyor. Hiç şut kaçırmıyor ve size en ufak bir kazanma şansı dahi tanımıyor!"

Morrow, bu iki maçın ardından Detroit Pistons önünde de 14 dakikada 8 sayıyla oynayınca, Golden State Warriors koçu Don Nelson tarafından Los Angeles Clippers maçı öncesi ilk beşe yerleştirildi..

Maç sonunda, box score'da Morrow'un yanında 37 sayı, 11 ribaunt yazıyordu. 20'de 15 saha içi, 5'te 4 üç sayı isabetiyle kaydedilmiş 37 sayı..

Bu aynı zamanda, draft edilmeden lige katılmış bir oyuncunun ilk sezonunda ulaştığı en yüksek rakam anlamına geliyordu. Morrow'un bu başarıya, NBA'deki dördüncü maçında ve ilk kez bir ilk beş oyuncusu olarak sahaya çıktığında ulaştığını da tekrardan vurgulamak gerekiyor sanırım..

Maç sonunda koçu Don Nelson'ın söyledikleri, Morrow'un sahada yaptıklarını çok güzel özetliyordu:

"30 yıldır bu ligin içindeyim ve bugüne kadar kendisine verilen ilk şansı bu kadar iyi değerlendiren birini görmedim!"

Morrow ise tüm bu iltifatlara alçakgönüllü bir yaklaşımda bulunuyordu;

"Georgia Tech'teki en iyi maçımda sanırım 30 ya da 31 sayıyla oynamıştım. Söylemek istediğim; her zaman 20'de 15'le oynayamazsınız. Şut antrenmanında bile 20'de 15 yapamıyorum!"

Takım arkadaşı Stephen Jackson'ın kanatları altına aldığı ve 'Little Steve' lakabını koyduğu Morrow bu performansını devam ettirir mi ettirmez mi bilinmez. Ancak, Clippers'a karşı oynadığı oyun, şimdiden NBA tarihinin en güzel sürprizlerinden biri olarak kayda geçmiş durumda..

No comments: