03 October 2008

Jason WilliamsSacramento'da iyi bir başlangıç yapmıştı kariyerine. Hatta, NBA'in yeni Pete Maravich'ini bulduğunu söyleyenler bile olmuştu. Ancak, bir türlü o beklenen eşiği aşamadı Jason Williams. Alkol, uyuşturucu ve yaşadığı sakatlıklar yordu bedenini. Rahat ve bir o kadar umursamaz olması da hızlandırdı düşüşünü. Yine de son demlerinde Heat formasıyla şampiyonluk yüzüğüne ulaşmayı başardı..

Avrupa'ya gelebileceği konuşuluyordu yaz döneminde. NBA'de kalmayı tercih edip, Clippers'la anlaştı. Ancak, ani bir kararla, geçtiğimiz hafta basketbolu bıraktığını açıkladı..


İsterdim ki; gelsin buralara, Kings günlerinde -başta Vlade Divac ve Corliss Williamson olmak üzere- takım arkadaşlarını ihya, rakip savunmayı felç eden asistlerini tekrarlasın, basketbolu neden sevdiğimizi son bir kez hatırlatsın bizlere. Ama olmadı, bir çocukluk kahramanı daha çekildi parkelerden..

Aşağıda; J-Will'in biri lise yıllarına, diğeri de Kings dönemine ait olmak üzere iki videosu yer alıyor. Ağzımıza bir parmak bal çalıp, sonrasında sunduğu keyfin tadını yarım bırakmış olsa da giderayak kendisini selamlamış olalım..

Her şey için teşekkürler "White Chocolate"!


Not: Yazıya ilham, ilk videoya kaynak için (bkz. the Blowtorch)

No comments: