02 March 2008

I'm f***ing Matt Damon!

Şimdi, hikayeye geçmeden önce kahramanları tanıyalım;

Jimmy Kimmel: ABC'de 'Beyaz Show' tadında bir programı olan televizyon karakteri..

Sarah Silverman: Stand-up insanı. Özellikle bel altı esprileri ve arsızlığıyla nam salmış bir bayan kendisi. Hani topluluk içinde diline düşmek istemeyeceğiniz türden..

Matt Damon: Bildiğin Matt Damon işte..

Sadede gelelim;

Jimmy'nin, nasıl ki Beyaz'ın Sezen Aksu takıntısı varsa, farklı türde de olsa bir Matt Damon takıntısı var. Her programının sonunda Matt Damon'ın konukları arasında olduğunu ancak süreleri dolduğu için kendisini ağırlayamayacaklarını söyleyip bunu bir ritüele çeviriyor. Ancak, bir süre tekrar eden bu durum sonrası Matt Damon gerçekten de Jimmy Kimmel'ın şovuna konuk oluyor ve hikayemiz tam olarak da burada başlıyor..

İlgili videolardan ilkini izleyelim öyleyse;Kurgu olduğundan şüphe duymadığım bu misafirlik sonrası Sarah Silverman'ın da yolu Jimmy'nin şovuna düşüyor. Bir süre havadan, sudan konuştuktan sonra Sarah, Jimmy'e bir sürprizi olduğunu söylüyor. Sürprizinin içeriğiyse hayli ilginç;Jimmy'nin, Sarah tarafından kendisine yapılan bu sürprize cevabıysa gecikmiyor. Mağarasına çekilip intikam planları üzerinde çalıştığını söyleyen Jimmy, birisi elinden sevdiği bir şeyi alırsa, karşısındakine aynı şekilde karşılık vereceğini vurguluyor ve bunu kendi yöntemleriyle kanıtlıyor;Şahsen, Sarah Silverman-Matt Damon ortaklaşa çalışmasını çok daha eğlenceli bulduğumu söyleyebilirim. Jimmy, intikamını aynı ayak izlerine tersten basarak almak isteyince -her ne kadar muazzam bir kadro desteğiyle de olsa- tam olarak sonuca ulaşamamış gibi. Hoş, bütün bunları eğlenceli bir atışmanın parçaları olarak gördüğümüzde ortaya çıkan tablo da bir hayli keyifli oluyor aslında..

Kendi adıma konuşmak gerekirse bazı bölümlerde çokça güldüğümü itiraf etmeliyim. Özellikle Matt Damon'ın, 'on the bed, on the floor..' şeklinde giriş yaptığı bölümdeki jest ve mimikleri olağanüstü. Ayrıca, 'I'm amfa, amfa who?!' sözleriyle süslü rapper bölümü de eklemeden geçemeyeceğim..

Neyse, dediğim gibi; sevimli videolar.. Bir göz atmakta yarar var..

No comments: