19 February 2008

Ve damalı bayrak..
Jason Kidd'in başını çektiği takasta 'finish' çizgisi nihayet geçildi..

Önceki yorumlarda takası enine-boyuna yorumlamış ve Devean George'un vetosu nedeniyle yarım kalan hesabın bir hafta içerisinde görüleceğini ifade etmiştim. Mavericks ve Nets yetkilileri de boş durmamış ve bu senaryonun gerçekleşmesi için gerekli düzenlemeleri yapmışlar. Hesabın 'assets-liabilities' bölümlerindeki iki ufak değişiklikle çözüme ulaşılmış gibi görünüyor şimdilik. Resmi açıklamanın ise bir-iki gün içerisinde yapılması bekleniyor..

Değişiklikler nedir diyecek olursanız; takasın iptalinde başrolü oynayan Devean George'la, "Nets'e giderim ama onlar da kontratımı satın alıp beni serbest bıraksın ki Mavs'e geri döneyim" gibi samimiyet düzeyini gereksizce zorlayan açıklamalarda bulunan Jerry Stackhouse takastan çıkarılırken, yerlerine Keith Van Horn ve Trenton Hassell monte edildi. Mavericks, Van Horn'u 'sign&trade' yoluyla takasa dahil ederken, diğer parçalarda bir oynamaya gidilmedi..

Kidd'in, All-Star arasından sonraki ilk Nets antrenmanına çıkmaması da artık bu işin resmiyete dökülmesine saatler kaldığının habercisi aslında. Bu arada, Mavericks yolcusu diğer isimler; Antoine Wright ve Malik Allen'ın da Kidd'le beraber, günü yan gelip yatarak geçirenlerden olduğunu ekleyelim..

Artık bu işin buradan döneceğine daha önce de belirttiğim gibi inanmıyorum. Resmi imzaların ardından maçlar bir oynanmaya başlasın, takasın her iki taraf adına izdüşümlerine de bir göz gezdiririz..


'Kidd to Mavericks!': http://medreruno.blogspot.com/2008/02/kidd-to-mavericks_13.html
'George: İtirazım var!': http://medreruno.blogspot.com/2008/02/george.html

No comments: